Přejít na obsah >>


Dále v sekci tipy a triky: Často kladené dotazy | Články | Legislativa | Další rady

SOPTÍKŮV ohňostroj na party Top Star magazínu

Pro televizi Prima jsme na párty Top Star magazínu v srpnu 2008 realizovali velkolepý ohňostroj. Poslechněte si, jak se celebritám líbil.

Nejnovější články

Ignorantia iuris non excusat – neznalost zákona neomlouvá. Nastudujte si, jak prodej a používání zábavní pyrotechniky ovlivňuje nejnovější zákon č. 148/2010 Sb.

Brandýsek 2010 – 65. výročí konce 2. světové války – rekonstrukce bitev s využitím speciálních pyrotechnických efektů.

Speciální efekty II – Kouřové clony, mlha, exploze, ohně, imitace střelby a zásahů...

Ohňostroje a letní čas – myslíte si, že přechod na letní čas nemá vliv na zážitek z ohňostrojů?

Další články >>

Radíme

Zábavní nebo zábavná pyrotechnika – Co je správně česky? Zábavná či zábavní pyrotechnika?

Další rady>>

Chcete na vlastní oči vidět středověké šermířské souboje? Doporučujeme skupinu historického šermu Thorax.

Rychlé odkazy

4 věci, na které myslet při realizaci ohňostroje

na co nezapomenout při realizaci ohňostroje

Naše reference

jak jsou s námi spokojeni naši klienti

Video a foto ukázky

prohlédněte si ukázky některých námi realizovaných ohňostrojů

Kulové pumy, kompakty nebo rakety

co vybrat, jaké jsou klady a zápory, jaká pyrotechnika je bezpečnějšíPodle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Přejít na navigaci >>


Denní ohňostroje

Pokud se řekne ohňostroj, dokáže si snad každý představit různé pestrobarevné světelné efekty na potemnělé obloze, úchvatný rej barevných světliček doprovázený explozemi kulových pum a kontejnerů kompaktních baterií. Ale je možné vytvořit ohňostroj i ve dne? Samozřejmě je to možné, i když možnosti jsou v tomto případě poněkud omezené a celá produkce vypadá odlišně od "klasického" ohňostroje.

Intenzivní denní světelné efekty

S určitým omezením lze použít klasické efekty, jejichž intenzivní světlo vytvoří žádaný efekt i za denního světla. Takto lze použít například světelné nápisy a loga, ale i třeba gejzíry (i když ve tmě je efekt samozřejmě mnohem výraznější). Gejzírů se také využívá například při interiérových efektech, malými dortovými fontánkami počínaje a velkými nekouřivými mnohametrovými gejzíry konče. Interiérové efekty jsou však mnohonásobně dražší než obdobné venkovní efekty.

Zvukové efekty

Petardy Mega

Dále je možné využít nejrůznějších zvukových efektů, tedy exploze, pískot a praskot. Zde se používají různé petardy (2. a 3. kategorie), dělové rány (4. kategorie), pískaví běžci, explozivní kulové pumy (3. a 4. kategorie), rakety se zvukovým efektem (2. a 3. kategorie) a podobně. Mnohým ovšem na ohňostrojích vadí právě tyto doprovodné zvukové efekty. Proto se audio efekty používají především při různých šermířských vystoupeních, využívají je modeláři při simulování leteckých nebo námořních bitev a podobně.

Kouřové efekty

Obdobné je to s kouřovými efekty. Je možné vytvořit různé barvy kouře, ale vzhledem k nepříjemnému zápachu kouře se používají opět jenom jako doplněk různých vystoupení. Před lety jsem viděl nabídku kompaktních baterií, které na obloze vytvářely různé kouřové obrazce, ale ceny byly značně vysoké, takže tyto výrobky patrně nikdo nedováží.

Bengálské ohně a pochodně

Pochodeň Fotbal 3

Mezi fotbalovými (ale i hokejovými) fanoušky jsou oblíbené různé pochodně a bengálské ohně. V podstatě to jsou větší pyrotechnické svíčky, které se používají při tvorbě světelných nápisů, které jsou pro větší bezpečnost vybaveny delší rukojetí. Zatímco v oblasti svíček existuje poměrně velká barevná pestrost, mezi pochodněmi je to s barvami poněkud slabší. Na trhu se objevují především v barvě červené (červená barva se používá pro svoji intenzitu i do nouzových signálních pochodní), zelené, občas i žluté a modré nebo v kombinaci těchto barev (nebo v kombinaci s fontánou). Některé téměř nekouřivé výrobky lze využít i ve větších interiérech.

Stuhy a konfety

Výmetník konfet

V posledních zhruba dvou letech se na trhu začaly objevovat další výrobky, které jsou svými vlastnostmi přímo stvořené právě pro denní ohňostroje. Jsou to výmetníky papírových stuh, konfet, srdíček, hvězdiček nebo i padáčků. Jsou prakticky nehlučné, efekt je zajímavý, cenově srovnatelné s klasickou zábavní pyrotechnikou. Pouze následný úklid je poněkud náročnější. Výrobky je možno používat venku i ve větších interiérech (s dostatečnou výškou stropu).

Na trhu se můžeme setkat s výrobky připomínající klasické římské svíce, kde je výmet proveden pomocí stlačeného vzduchu nebo s výrobky využívající klasické pyrotechnické slože, a to v podobě jednotlivých výmetníků nebo ve formě kompaktních baterií.

Videoukázka

Jak takový "papírový" denní ohňostroj vypadá, se můžete podívat na videu, kde jsme testovali právě jednu z kompaktních baterií (20 výstřelů) s papírovými stuhami v červené, modré a bílé barvě.

Denní ohňostroj (velikost 3,3 MB).

Také si můžete tyto výrobky prohlédnout v našem internetovém obchodě. Prozatím jde o vzorky, nabídka se bude postupně rozšiřovat, na objednávku je možné namíchat do jednotlivých kompaktních baterií libovolnou barevnou kombinaci.

Jak vidíte, i za dne lze udělat "ohňostroj". Použitelné jsou i některé pyrotechnické výrobky běžně prodejné v našem internetovém obchodě.

Datum publikace: 11. 8. 2005

Doporučit e-mailem