Přejít na obsah >>


Dále v sekci pyrotechnika: Zábavní pyrotechnika | Speciální pyrotechnika

SOPTÍKŮV ohňostroj na party Top Star magazínu

Pro televizi Prima jsme na párty Top Star magazínu v srpnu 2008 realizovali velkolepý ohňostroj. Poslechněte si, jak se celebritám líbil.

Nejnovější články

Ignorantia iuris non excusat – neznalost zákona neomlouvá. Nastudujte si, jak prodej a používání zábavní pyrotechniky ovlivňuje nejnovější zákon č. 148/2010 Sb.

Brandýsek 2010 – 65. výročí konce 2. světové války – rekonstrukce bitev s využitím speciálních pyrotechnických efektů.

Speciální efekty II – Kouřové clony, mlha, exploze, ohně, imitace střelby a zásahů...

Ohňostroje a letní čas – myslíte si, že přechod na letní čas nemá vliv na zážitek z ohňostrojů?

Další články >>

Radíme

Zábavní nebo zábavná pyrotechnika – Co je správně česky? Zábavná či zábavní pyrotechnika?

Další rady>>

Chcete na vlastní oči vidět středověké šermířské souboje? Doporučujeme skupinu historického šermu Thorax.

Rychlé odkazy

4 věci, na které myslet při realizaci ohňostroje

na co nezapomenout při realizaci ohňostroje

Naše reference

jak jsou s námi spokojeni naši klienti

Video a foto ukázky

prohlédněte si ukázky některých námi realizovaných ohňostrojů

Kulové pumy, kompakty nebo rakety

co vybrat, jaké jsou klady a zápory, jaká pyrotechnika je bezpečnějšíPodle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Přejít na navigaci >>


Zábavní pyrotechnika (pyrotechnika pro každou příležitost)

Nabízíme široký sortiment pyrotechnických výrobků a několik způsobů jak od nás pyrotechniku zakoupit. Veškerá nabízená pyrotechnika je schválena k prodeji na území ČR. Pyrotechnika všeho druhu – na Vás je pouze si vybrat.

Nabízíme všechny druhy pyrotechnických výrobků kategorií 1., 2., 3., T1 a P1. Od naší firmy můžete nakupovat hned několika způsoby:

Kvalita všech nabízených výrobků je ověřena a při správné manipulaci jsou bezpečné.

Co všechno nabízíme

Kompaktní baterie

Kompaktní baterie Kompaktní baterie mají různý počet moždířů (hmoždířů, výmetníků), které jsou postupně propojeny mikrozápalnicí. Vyrábí se baterie od 4 do 600 moždířů. Po zapálení mikrozápalnice uvnitř baterie postupně odhořívá a tím jsou odpalovány jednotlivé nabité moždíře (jednotlivě nebo v salvách). Světelné, zvukové nebo kombinované efekty vznikají ve výšce (20–60 metrů). Patří do kategorie 2.–4. Výrobky je nutno řádně stabilizovat a tím zabránit jejich překlopení na bok během činnosti.

Kulové pumy

Kompaktní baterie Kulová puma je pyrotechnický výrobek odpalovaný do výšky pomocí moždíře (hmoždíře, výmetníku). Spodní část výrobku obsahuje černý střelný prach, který se zapálí pomocí dlouhé zápalnice (volná nebo v papírové trubici). Exploze prachu vymete zbytek výrobku (koule, válec) do výše (50–170 metrů). Současně se zapálí zpožďovač, který zajistí provedení efektu ve výšce. Oheň ze zpožďovače v nejvyšším bodě dráhy výrobku zapálí nápaly ze střelného prachu na světlicích, tím se prostor koule (válce) natlakuje, praskne a tím jsou světlice vrženy do prostoru. Pumy se vyrábí z různými efekty (pivoňky, vrby, chryzantémy, palmy, dračí vejce, kruhy, prostorové obrazce...) od průměru 35 mm až do průměru 1 metr (od průměru 63 mm jde o kategorii 3.)

Rakety

Kompaktní baterie Rakety jsou pyrotechnické výrobky složené z kontejneru na světlice, raketového motoru a stabilizátoru (špejle). Pro odpalování raket je nejvhodnější trubka dostatečné délky, zaražená v zemi (menší rakety lze odpalovat i z upevněné lahve). Stabilizátor rakety se nesmí zapichovat do země ani zkracovat (slouží ke stabilizaci letu rakety). Po zapálení zápalnice se zažehne motor, který raketu vynese vzhůru (cestou vytváří hořící motor stopu rakety). V nejvyšším bodě dráhy se přenese oheň z motoru do kontejneru, zde se zapálí nápal na světlicích a tlakem plynů dochází k roztržení kontejneru a rozhozu světlic. Zbytek kontejneru, motor a stabilizátor se vrací k zemi. Rakety se vyrábí v mnoha velikostech a efektech a patří do kategorie 2.–3.

Přečtěte si také, které výrobky jsou bezpečnější – zda zakoupit kulové pumy, kompakty nebo rakety a jaké jsou klady a zápory těchto typů pyrotechnických výrobků.

Fontány (gejzíry)

Kompaktní baterie Pyrotechnické výrobky s jedním nebo více sopouchy. Po zapálení zápalnice tryská proud jisker do různé výše (30 cm až 10 metrů). Základní provedené jsou stříbrné nebo zlaté jiskry, které mohou být doplněny barevnými světličkami, praskotem, pískotem nebo výmetem světlic. Fontány se vyrábí i v interiérovém provedení (jsou nekouřivé, ale výrazně dražší). Podle množství náplně jsou fontány zařazeny do kategorie 1.–3.

Římské svíce

Kompaktní baterie Římská svíce je tvořena papírovou trubicí v které jsou postupně naskládány světlice nebo papírové kontejnery se světlicemi. Kontejnery (světlice) jsou podsypány černým střelným prachem. Po zapálení zápalnice postupně prohořívá trubicí, zapaluje jednotlivé vrstvy prachu a tím dochází k natlakování části trubice a výmetu světlice (kontejneru) do výše 20 až 90 metrů. Římské svíce jsou plněny světlicemi barevnými, s praskotem, svíce s kontejnery pak obsahují i složitější efekty jako rozhoz světlic do křížů, pivoněk, palem, vrb, dračí vejce a další. Vyrábí se až do průměru 100 mm.

Petardy, dělobuchy a podobné výrobky

Kompaktní baterie Skupina pyrotechnických výrobků, vytvářející různé zvukové efekty (exploze, pískot, praskot). Zvukový efekt může být doplněn i světelným efektem (při explozi). Výrobky se iniciují úderem (bouchací kuličky), trhnutím (třaskavé provázky), škrtnutím (škrtací petardy) nebo zapálením mikrozápalnice (petardy, petardové koberce). Podle množství explozivní slože, hladiny intenzity zvuku (v decibelech) a bezpečné vzdálenosti jsou výrobky zařazeny do kategorie 1.–4. Podle vyhlášky 174/1992 Sb. nesmí být tyto výrobky používány v okolí škol, nemocnic, domovů pro seniory a při sportovních a kulturních akcích.

Včelky, přízemní efekty, prskavky

Kompaktní baterie Pyrotechnické výrobky, které po zapálení rotací stoupají kolmo či šikmo vzhůru nebo rotují na zemi a tím vytváří světelné efekty. Výrobek může být doplněn i zvukovým efektem. Prskavky jsou dráty či špejle potažené pyrotechnickou směsí, která po zapálení odhořívá a vytváří různě barevné plameny nebo jiskry. Výrobky jsou většinou vyráběny v kategoriích 1. a 2., ale jsou i velcí motýli v kategorii 3. (stoupají do výšky až 30 metrů a vytváří velký světelný sloup).

Pochodně

Kompaktní baterie Pyrotechnické výrobky patřící do kategorie T1. Používají se pro zapalování jiných pyrotechnických výrobků při ohňostrojích nebo jako signální světlo. Různé barvy plamene při hoření se využívá také pro sestavování světelných nápisů. Všechny výrobky jsou větruvzdorné a většina z nich hoří i pod vodou. Po zapálení pochodeň postupně odhořívá a vytváří velmi ostrý stálý plamen. Vyrábí se v různých barvách plamene a různou dobou hoření (1–10 minut).

Doporučit e-mailem