Malé zahradní ohňostroje

Chcete si upořádat slavnostní ohňostroj bez toho, aniž byste museli objednávat profesionálního odpalovače ohňostrojů? Nebo patřičně oslavit konec roku, kdy odpalovači prostě "nestíhají"? Řešením jsou malé zahradní ohňostroje.

Požádejte o nabídku

Malý zahradní ohňostroj je sestavený ohňostroj, který je již propojen, stačí pouze vybalit a zapálit. Zahradní ohňostroj tak představuje ideální příležitost, jak zpestřit vaše setkání s přáteli, rodinnou oslavu či originálně překvapit vašeho šéfa.

Odpálení je snadné. Zvládne ho opravdu každý – stačí jediné škrtnutí.

Máte zájem o podobný ohňostroj? Stačí vyplnit náš poptávkový formulář nebo si vybrat některý ohňostroj z nabízených kompaktních baterií v našem internetovém obchodě.

Samozřejmě si místo již sestaveného zahradního ohňostroje můžete vybrat i menší kompaktní baterie, pomůžeme vám s výběrem i s jejich případným propojení.

Jak bude ohňostroj vypadat

Pro tento druh ohňostrojů jsou připraveny nejlepší pyrotechnické výrobky kategorií F2 a F3, aby výsledný efekt byl srovnatelný s profesionálně provedeným ohňostrojem.

Délka ohňostroje závisí na způsobu propojení a také samozřejmě na množství použitých pyrotechnických prostředků, počtu výstřelů nebo průměru výmetníků. Nahrubo lze délku odhadnout tak, že každý výstřel počítáme za jednu sekundu délky (ale to je opravdu jen hrubý odhad).

V zahradním ohňostroji je obvykle využita velká směsice barev i nejrůznějších efektů, často jsou výmetníky složeny do vějířů nebo zapojeny různým způsobem, čímž se docílí zajímavých obrazců na obloze.

Cena

Cena za ohňostroj závisí na klientovi. Spodní hranice by měla začínat přibližně na částce 3 000 Kč (ale je možno vybrat si materiál i za 1 000 nebo 2 000 Kč), horní hranici doporučujeme ukončit na částce 10 000 Kč. Nad tuto hranici je lepší zvolit variantu ohňostroje s odborným a profesionálním odpálením (samozřejmě profesionála si můžete pozvat i při menších ohňostrojích).

Osobní odběr

Pro tento druh ohňostroje preferujeme výhradně osobní odběr. Samozřejmě na přání je možno dovézt na místo, je nutno počítat s vyšší cenou dopravy, která musí být dle předpisů ADR.

Na co nezapomenout

Při odpalu ohňostroje na soukromém pozemku není třeba informovat místní obecný úřad (zákon výslovně určuje ohlašovací povinnost, pokud hmotnost pyrotechnických složí převyšuje 10 kilogramů, což malé zahradní ohňostroje ani zdaleka nemívají), přesto doporučujeme konání ohlásit (obvykle se tím předejde zbytečným "vzplanutím vášní", výjezdům policie a podobně).

Mnoho obcí má různé vyhlášky omezující či dokonce zcela zamezující používání zábavní pyrotechniky. Odpálení musí být provedeno do 22 hodiny, při pozdějším odpalu je třeba požádat místní obecní úřad o výjimku. Toto samozřejmě neplatí v případě silvestrovského ohňostroje, i když některé obecní vyhlášky zakazují používání zábavní pyrotechniky v tento den.

Ohňostroj je odborně připraven, vám postačí pouze umístit podle pokynů na vhodné místo. Osoba (starší 18 let, respektive 21 let), která provede odpal, musí být seznámena se zásadami bezpečnosti při používání pyrotechnických prostředků. Je samozřejmé, že při vlastním odpalu nesmí být pod vlivem alkoholu nebo jiných návykových látek.