Svatební ohňostroje

Svatba, zejména ta první, je významným životním mezníkem nejenom pro snoubence, ale i jejich široké okolí. Malý ohňostroj tak může být velkolepým zpestřením svatební veselice, ale může být také ohromujícím překvapením nebo dokonce originálním svatebním darem.

Naše firma řadu let spolupracuje s různými svatební agenturami a máme proto bohaté zkušenosti i s oslavami tohoto typu. Vzhledem k tomu, že takovýto ohňostroj je obvykle překvapením, snažíme se udělat vše pro to, aby byla akce skutečně utajena, byť je to mnohdy náročnější úkol, než samotná realizace ohňostroje. V rámci utajení ohňostroje a následného překvapení jsme proto již vystupovali jako kameramani, kaskadéři, barmani, zahradníci, vzdálení příbuzní z matčiny či otcovy strany apod.

Svatební ohňostroj je obvykle dodáván jako komplexní služba, ve které je zahrnuta příprava a montáž, pyrotechnické výrobky, technické vybavení (různé stojany a konstrukce na umístění pyrotechnických výrobků), příprava odpaliště, vlastní odpálení ohňostroje a následná důkladná kontrola odpaliště a prostoru dopadu vyhořelých zbytků.

Vzhledem k finanční náročnosti celé svatby doporučujeme "svatební" ohňostroje v cenové relaci 10 000–20 000 Kč, ale realizujeme samozřejmě i menší nebo naopak větší. Pokud nechcete přítomnost profesionálního odpalovače ohňostrojů nebo hodláte investovat menší částku, je možno malý svatební ohňostroj realizovat i jako malý zahradní ohňostroj, který lze zakoupit v našem e-shopu. V zahradních ohňostrojích bohužel nelze použít různé ohnivé nápisy a loga.

Jak bude ohňostroj vypadat

Naší originální specialitou je například příprava světelného loga, kde je dominantní červené srdíčko a po stranách iniciály křestních jmen snoubenců, většinou v zelené barvě mládí či bílé barvě nevinnosti, může však být i jiná. Světelné logo je tvořeno ze speciálních pyrotechnických svíček, jeho výška je 1 m a doba hoření 1 minuta. Logo je zapáleno na začátku nebo naopak na konci celého ohňostroje (dle přání klienta).

Rozsahem se jedná spíše o malé nebo střední ohňostroje, výběr komponent, efektů, barev a dalších detailů je konzultován s klientem a výsledný ohňostroj je sestaven dle jeho přání.

Realizace ohňostroje může být doplněna o další doplňkové služby a doprovodné akce.

Jak a kdy objednat

Střední ohňostroj doporučujeme objednat s dostatečným časovým předstihem, ideálně měsíc dopředu.

Pravidla a legislativa

Je nutno připomenout nezbytnou legislativu a to především:

  • zákonné ohlášení ohňostroje na příslušná místa (nejpozději dva pracovní dny před akcí)
  • zajištění souhlasu majitelů dotčených pozemků
  • případná asistence hasičů apod.

V tomto typu ohňostrojů je použití pyrotechnických předmětů kategorie F4 obvyklé a běžné, takže se jedná o ohňostrojné práce, u kterých je ohlašovací povinnost ze zákona (zákon 206/2015 Sb.) vždy.