Magické datum se blíží

I tak moudrý a praktický člověk, kterým zajisté Karel IV byl, věřil v moc čísel, a proto své vrcholné dílo, kterým most jeho jména zajisté je, nemínil nikterak uspěchat a na radu hvězdářů započal stavbu v magicky příznivém okamžiku. 1357 9. 7. 5:31. Kombinace čísel, která je palindromická  (jsou stejná při čtení zleva i zprava) měla přinést stavbě štěstí. A protože most, přeživší bezpočet půtek, bitev a povodní, stojí dodnes, asi na tom něco bude …

Palindromických dat zase až tak moc není, a tak není divu, že človíček považuje střetnutí s takovou kombinací čísel za jev vzácný, tajemný, magicky silný a významný (na rozdíl třeba od střetu s blbem, který je též palindromický, ale setkání s nim jsou až moc častá, o významu a magičnosti ani nemluvě).

Datum plné dvojek (zkráceně zapsané 22.2.22) tak z hlediska numerologie prý představuje skrytou sílu. Pojďme se tedy na ta čísílka blíže podívat.

Číslo (číslice) 2 je číslem sjednocení a spolupráce, též je vnímáno jako symbol duality a protipólů, krom síly se projevuje i vlídnost a nesmělost, tudíž vazby človíčka na druhé je naprosto zásadní. Živlem dvojky je voda. Dvojka je mírumilovná, laskavá, citlivá a obětavá, ale také naivní a nerozhodná, neschopna pracovat pod tlakem a proto se raději podřídí, než by sama velela a byla v čele. Což zní logicky, neb první je přeci jednička, dvojka je až druhá v pořadí, čili béčko. Kupříkladu Pythagoras ze Samu nepovažoval dvojku ani za číslo, nazýval ji za jakousi „zmatenou“ jedničku. Podle numerologů človíček pod vlivem dvojky ví, že je pro druhé potřebný, neb vnímá, co druzí potřebují, leč sám samotinký je nejistý, vlivem přemíry vstřebávaných informací zabředá do chaosu a ztrácí se v matrixu a tak raději pokorně souhlasí s autoritou, systémem či názorem davu. A tady ve zmíněném datu máme dvojek požehnaně (ale zase sedmička je všeobecně považována za šťastné číslo)…

Navíc 1. února začíná dle asijského zvěrokruhu nový rok, nastupuje Tygr. Ten je sice až třetí v pořadí (po kryse a buvolovi), k tomu přidejme jako element vodu (5 elementů neboli živlů v pořadí dřevo, oheň, země, kov a voda se též pravidelně střídá a určují povahu zvířete, potažmo vlastnosti člověka, který se v daném znamení narodí). Z kombinace mocné vody a silného tygra jistě vytušíte velký vliv. Voda je v pořadí pátým živlem a 5 mínus 3? Zase dvojka.

A do toho se nám ještě vrací Pluto. Tedy ne ten disneyovský žlutý pes, ale planeta Pluto. Tedy úplně přesně trpasličí planeta Pluto. Pluto bývalo od svého objevu (18. února 1930, Clyde Tombaugh) nedílnou součástí Sluneční soustavy, leč po přehodnocení jeho vlastností bylo po 76 letech degradováno na pouhého trpaslíka a ze společnosti planet vyloučeno (změnu schválili 24. 8. 2006 účastníci valného shromáždění Mezinárodní astronomické unie, konaného v Praze).

Oběžná dráha Pluta činí 248 let (všimněte si, můžeme rozložit na dvojky a je jich zase sedm). A nyní se Pluto vrací ke Slunci. A zrovna 22. února. No není to náhoda? Podle astrologů je Pluto spojováno s dynamikou moci´, skrytými plány a stínovým já. Návrat probíhá ve znamení Kozoroha, takže například astroložka Lauren Ash očekává změny týkající se financí a autorit, navíc uvažuje o velkých strukturálních změnách v systémech jednotlivých zemí. Astrologové samozřejmě poukazují i na vliv Pluta v osobním životě každého z nás.

A když si na závěr ještě trochu pohrajeme s polovinou dvojek v datu a zrcadlově je otočíme…

No není to všechno důvodem k nějaké oslavě? Ať už jste tací či onací, alespoň na chvíli se nechte unést tou magičností čísel a slavte.

Nu a jako doplněk oslavy si můžete dopřát nějaký pěkný ohňostrůjek od Soptíka, inspirací může být třeba článek o compoundech v naší poradně, vybírat v eshopu (odkaz).

 

PS. Jen prosím buďte ohleduplní ke svému okolí a nezačínejte vaši oslavu ve 2:22 ráno, neb spoustě lidí může být magické datum a jeho řeč čísel úplně šumák a putna

30. 1. 2022