PF 2022 ... a jedeme dál

Uplynulý rok 2021 byl zvláštní. A to zejména díky pokračující situaci kolem vývoje již druhým rokem trvající přítomnosti viru. Nikdo, ba ani čelní představitelé, netušil, jak se vše bude dále vyvíjet a tak rozvolnění střídaly uzavírky a všelijaká omezení, mnohdy odporující zdravému rozumu. Tedy ono asi lze těžko v nemocné době používat zdravý rozum, že.  Ale tím se doba stala pro všechny dosti náročná, zejména na psychiku. Neočkovaní nadávají na očkované a naopak, účinná vakcína najednou není tak účinná a platnost jakési ochrany, a z ní plynoucí určité výhody, náhle přestává platit, nikdo neví, co bude dál a jaká další omezení přijdou. Človíčkovi pak vrtá hlavou, zdali jde vůbec o zdraví a ne jen o peníze.

A do této nejistoty číňan zvedne ceny dopravy o sto procent, ucpe se Suez, nejsou kontejnery a nakonec není nikdo, kdo by kontejnery, které z Asie dorazí, v evropských přístavech vyložil. K tomu se přidá nejistota v podobě uzávěry jako v roce 2020, kdy mnohým zbyly obrovské zásoby, a teď naplánuj obchodní strategii.  Tím vším se stalo, že zboží bylo nakonec málo a hlad lidiček po ohňostrojích byl obrovský. A nyní jsou prakticky všichni bez zásob, což je asi na jednu stranu dobře, ale na druhou stranu není téměř co nabídnout koupěchtivým zákazníkům. A ne že by nebyli. První letošní zákazník přišel k Soptíkovi už druhého ledna.

Ale situace se lepší, dovozci naskladňují první kontejnery (to jsou ty, co měly dorazit už na podzim) a někdy koncem března by měl být v nabídce víceméně celý sortiment. Vzhledem k trvajícím problémům a vzniklé inflaci ale jdou ceny samozřejmě dost nahoru, u některých výrobků až o téměř sto procent. No co se dá dělat, uvidíme, jak bude trh reagovat, každopádně jedeme dál, pomalu naskladňujeme oblíbené zboží, ale zároveň  rozšiřujeme nabídku o novinky, například sortiment profesionálně připravených zahradních ohňostrojů, tzv. compoundů, což jsou top produkty posledních dvou let, kdy jsou větší akce zakazovány, ale menší oslavy přeci jenom jsou a akcí pomalu přibývá.

A tak ještě jednou: Lidičky, mějte pohodový rok 2022, chraňte si své zdraví, a střílejte, než Vám to zakážou …

23. 1. 2022