PF 2023

Tak je Soptík zase o rok starší a rád by na počátku nového roku poděkoval všem svým zákazníkům, kteří i přes mimořádně štvavou kampaň navštívili naši prodejničku a nakoupili rachejtličky na uvítání roku 2023, jakož i městům a obcím, která se již léta s důvěrou na nás obracejí , a my na oplátku pro ně připravujeme úžasnou světelnou podívanou za co možná nejmenší finanční prostředky.

Celkově se dá říci, že konec roku byl až překvapivě klidnější, tedy ne že by to o silvestrovské půlnoci neprskalo kolem dokola, ale lidé si vše nechali opravdu až na závěrečnou noc roku, a tak dříve obvyklé práskání a zvláště zbytečné výbuchy petard během prosince byly spíše sporadické, a to je rozhodně dobře.

Tak mějte báječný a pohodový rok 2023, Soptík se na vás opět těší na některém z jeho úžasných ohňostrojů.

 

PS. A nezapomeňte, že je to sice zábavní, ale stále pyrotechnika, která umí vykouzlit úžasnou podívanou, ale také napáchat značné škody, takže při jejím používání je třeba být opatrný a připravený. Na jednou z videí je krásně vidět, jak se vlivem větru dokáží rozhořet již odpálené kompaktní baterie, takže Soptíkova doporučení o dostatečném množství vody na případné uhašení doutnajících, či už přímo hořících zbytků jsou myšlena opravdu vážně. V případě větších ohňostrojů je samozřejmě nutná i preventivní asistence hasičů.

 

PPS. Na prvním videu uvidíte novoroční ohňostroj ve Smečně (odpaloval kolega František, točil Jan Kronka na mobil), na druhém je zásah hasičů, neb to na place dost brutálně foukalo a většina baterií po odpalu zahořela (obvykle jeden dva lehce doutnají, toto byl trochu extrém, který Soptík za 31 let profesionální praxe s ohňostroje ještě neviděl).

https://youtu.be/CRbTwHeV9po

https://youtu.be/Fs8G7-CCdn0

4. 1. 2023