K Soptíkovi nově s kartou!

Konečně se podařilo. O platební terminál jsme usilovali pěknou řádku let, ale nebylo nám přáno. Obvykle nebyl problém s terminálem, ten se nechá koupit za pár stovek. Problém byl s povahou nabízeného zboží. Zástupci karetních společností argumentovali tím, že se jedná o výbušniny a tak by toho mohli využít teroristé a platit kradenými kartami a podobně. To je samozřejmě nesmysl. Jednak výbušniny, které sice máme v nabídce, nejsou volně prodejné. Naopak je jejich prodej vázán na odbornou způsobilost, a také teroristé netvoří dlouhé fronty, čekajíc na otevření.

Nicméně akceptovat platbu plastem nešlo. Na otázku, zda-li je možné u nás platit kartou, jsme museli odpovídat, že bohužel ne. Že sice karty přijímáme, ale jen společně s platným PINem.

Tak to už neplatí! Už se nemusíte vracet domů pro hotovost či vyrážet k nejbližšímu bankomatu. Platební karty již akceptujeme, terminál ČSOB byl nainstalován a můžete platit nejen kartami, ale i mobilem nebo hodinkami, a to bez obav, že si karty nebo chytré věcičky ponecháme.

2. 9. 2020